تور چین

راهنمای سفر  به چین 

چگونه به چین برویم؟ چگونه ویزا تهیه کنیم؟ برای اقامت چه باید کرد؟ این ها سوال هایی است که علاقمندان به تجارت و فعالیت اقتصادی درباره چین می پرسند.. این مطلب برای افرادی که به تازگی به سفر به چین علاقمند شده اند مثمر ثمر خواهد بود چون همه چیز را درباره سفر به چین، از گرفتن ویزا و رزرو محل اقامت تا نوع برخورد با طرف های چینی مورد توجه قرار داده است. با ما همراه باشید.

ویزای چین

برای سفر به چین می توانید از انواع مختلفی از ویزا استفاده کنید. این ویزاها عبارتند از: ویزای تجاری، ویزای توریستی شخصی، ویزای توریستی گروهی، ویزای دانشجویی، ویزای کاربا این حال بهترین نوع ویزا برای چین ویزای نوع L است. این ویزا از نظر زمانی به ۳۰ روز محدود می شود و تنها یک بار می توان با آن وارد چین شد. ویزای نوع L یا ویزای توریستی چین را نمی توان انفرادی دریافت کرد بلکه باید حداقل برای ۵ نفر دریافت شود. متاسفانه این قانون از سال ۹۵ به واسطه سفارت چین در ایران ابلاغ شده است.

برای دریافت ویزای توریستی چین مدارک زیر را لازم دارید :

-اصل پاسپورت که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد

-دو قطعه عکس

-گواهی تمکن مالی به مبلغ ۱۲ میلیون تومان (این گواهی را می توانید از طریق بانک تهیه کنید. راه دریافت گواهی تمکن مالی که به آن Draft هم می گویند این است که به بانک مراجعه کنید و مبلغ ۱۲ میلیون تومان به حساب خودتان واریز نمایید. پس از آن می توانید گواهی تمکن مالی بگیرید. پس از اینکه گواهی را گرفتید می توانید مبلغ ۱۲ میلیون تومان را از حسابتان برداشت کنید.

هزینه‌ی صدور ویزای چین برای هر نفر تقریبا۱۱۰ دلار است.

تورهای چین

اگر تا کنون به چین سفر نکرده اید و این تجربه اولتان است بهتر است از طریق تورهای چین اقدام کنید. خوبی تور این است که گرفتن ویزا، رزرو هتل و خدماتی مثل پیک آپ از دوشتان برداشته می شود. این خدمات برای تازه واردین به چین بسیار حائز اهمیت است. بعد از یاد گرفتن راه و چاه سفر به چین می توانید سفرهای بعدی را به صورت شخصی اقدام کنید و ویزای تجاری بگیرید. با ویزای تجاری، هم می توانید به تجارتتان برسید هم حسابی چین را بگردید و از جاذبه هایش لذت ببرید.

تبدیل پول در چین

توصیه می شود در سفر به چین پول رایج این کشور یعنی یوان را به همراه داشته باشید. ممکن است در بعضی مبادلاتتان دچار مشکل شوید و از شما دلار پذیرفته نشود. دلیل این موضوع این است که چینی ها برای تبدیل دلار به یوان باید هزینه شخصی بکنند و این موضوع برایشان صرفه اقتصادی ندارد. بهترین کار این است که از کشور خودتان یوان تهیه کنید و با خود ببرید. راه دیگر این است که پس از ورود به چین به بانک ABC شهری که در آن هستید مراجعه کنید و حسابی به نامRMB افتتاح کنید. با این اقدام به شما کارت عابر بانک UNIPAY و توکن اینترنت بانک خواهند داد تا در همان سفر یا سفرهای بعدی از آن استفاده کنید. می توانید از شرکت های ایرانی که در چین قرار دارند بخواهید به حسابتان حواله یوان واریز کنند. تنها باید معادل ریالی حواله یوان را به آن ها پرداخت کنید تا برای واریز یوان به حسابتان اقدام کنند.

اقامت و هتل

پیشنهاد ما این است که پیش از سفر به چین حتما هتل یا محل اقامتتان را رزور کنید. به خصوص اگر در ایام نمایشگاهی به آنجا سفر می کنید. در زمان نمایشگاه ها مثل نمایشگاه کانتون گوانجو نرخ هتل ها دو تا سه برابر افزایش پیدا می کند. این احتمال نیز وجود دارد که نتوانید مکان مناسبی برای اقامت پیدا کنید و حسابی به دردسر بیفتید.

بلد بودن زبان انگلیسی یا چینی

شاید تعجب کنید ولی در این کشور پیشرفته بسیاری از چینی ها و حتی فروشنده ها زبان انگلیسی را خیلی خوب بلد نیستند. البته می توانند در حد معمول انگلیسی صحبت کنند ولی نوشتن انگلیسی و مکاتبه آن برایشان آسان نیست. اگر به چنین مواردی برخوردید حتما از قبل یک مترجم چینی به همراه ببرید. شاید اپلیکیشن های مترجم سفر هم بتواند کارتان را راه بیندازند.