تورهای طبیعت گردی

طبیعت گردی در ایران

سرتاسر ایران عزیزمان دارای شگفتی هایی است که هر کسی را متحیر می کند. ایران دارای آب و هوای چهارفصل و فوق العاده ایست که هر زمان از سال دارای زیبایی های فراوان و منحصربه فرد است. چهره مختلف از همزیستی کمیاب طبیعت و اقلیم متفاوت در هر گوشه از ایران بسیار تماشایی می باشد. یکی از بهترین مناطق برای علاقمندان به طبیعت ایران است، چرا که از کویر و بیابان های خشک تا جنگل های سرسبز و مرطوب، از دریا تا آبشارهای دیدنی، از ارتفاعات تا دشت های پهناور و رنگارنگ همگی در ایران وجود دارند. ما ایرانی ها این طبیعت را مدیون موقعیت جغرافیایی کشورمان هستیم که در نیم کره شمالی قرار گرفته است. در این اواخر که قیمت دلار با افزایش بسیار زیادی مواجه شده است و کمتر کسی توانایی سفرهای خارجی را دارد، تور طبیعت گردی رونق پیدا کرده است. این یک موقعیت فوق العاده است تا بتوانید با زیبایی های بی نظیر و اماکن ناشناخته ایران آشنا شوید. 
چنانچه علاقمند به طبیعت هستید می توانید در تورهای ایران گردی ثبت نام کنید و از مکان های شگفت انگیز ایران دیدن نمایید. 

هر نقطه از ایران یک تجربه متفاوت

به کویر علاقه دارید؟ بهتر است با تورهای کویر نوردی زندگی با مردمان سختکوش و مقاوم کویر که قدر آب را بسیار می دانند، را تجربه نمایید. 
به جنگل و طبیعت سبز علاقه دارید؟ به سرزمین سبز شمال ایران در سواحل دریای خزر (دریای کاسپین) با آب و هوای فوق العاده اش به همراه تورهای جنگلی سفر کنید تا به آرامش برسید. 
به تاریخ و تمدن علاقه دارید؟ می توانید به مهد تمدن باستان ایرانی در غرب کشور سفری داشته باشید تا از نزدیک استواری رشته کوه زاگرس را ببینید.
به مشاهده چگونگی زندگی اقوام مختلف علاقه دارید؟ به شرق ایران بروید تا با طرز زندگی اصیل مردم سیستان و بلوچستان را ببینید و مردم خراسان بزرگ از نزدیک ببینید و از داستان های ناگفته شان بدانید.
تنها کافی است یکبار که شده با یکی از تورهای طبیعت گردی به منطقه ای شگفت انگیز سفر کنید تا لذتی فراموش نشدنی و بسیار متفاوت از سفرهای گذشته خود تجربه نمایید. طبق گفته تعداد بسیار زیادی از افرادی که اهل سفرهای داخلی و ماجراجویانه هستند، طبیعت فوق العاده و جادویی ایران در کنار معاشرت با مردمان مهمان نواز و خونگرم شهرهای مختلف و روستاهای مقصد و تجربه و فرصت زندگی محلی ساده و به دور از هیاهوی شهری می تواند یکی از بهترین تجارب فوق العاده زندگی باشد.

شما یک طبیعت گرد به شمار می روید؟

اصلی ترین فعالیت اکوتوریسم بر پایه طبیعت زنده است که طبق تعاریف سازمان جهانی گردشگری، سفر به مناطق طبیعی باید مسئولانه باشد و از محیط زیست حفاظت شود. طبیعت گردی درست و اصولی حداقل ترین آسیب را به طبیعت و فرهنگ مردم منطقه می رساند. 
بنابراین شما در صورتی به عنوان یک گردشگر حرفه ای شمرده می شوید که حضور شما نه تنها به طبیعت، محیط زیست، فرهنگ منطقه و محیط اجتماعی نرساند، بلکه بتواند دستاوردهای اقتصادی و زیست محیطی منطقه را افزایش دهد. 

بهترین مقاصد گردشگری و طبیعت گردی در ایران

بسیاری از مردم گمان می کنند که طبیعت گردی تنها به تورهای یک روزه و یا گشت و گذار در جنگل ختم می شود، در صورتی که اقلیم چهارفصل ایران در گوشه و کنار خود بهترین و متنوع ترین طبیعت گردی ها را فراهم می آورد. از مهمترین و بهترین طبیعت گردی های ایران می توان به گردش در مناطق سرسبز شمالی، کوهنوردی، تورهای کویر گردی، غارنوردی، تور های صحرا نوردی و انواع ورزش های آبی و تور بوم گردی اشاره کرد. 

زیباترین و خاص ترین مناطق طبیعت گردی در ایران

 • ژئو پارک قشم
 • باداب سورت مازندران
 • ترکمن صحرا
 • ماسوله، ماسال، سوباتان
 • کویر مرکزی و دشت لوت
 • سرعین، جاده اسالم به خلخال
 • چابهار
 • جزیره کیش
 • اورامان، کردستان و کرمانشاه
 • آبشار مارگون، آبشار بیشه
 • دماوند
 • جنگل ابر
 • دریاچه الیمانات و جنگل بیشه