تور مالدیو


جزیره مالدیو

مالدیو کشوری زیبا با دنیای زیر آب شگفت انگیز و سواحل شنی سفید خیره کننده است و لقب بهشت استوایی را از آن خود کرده اسست.این کشور زیبا که 99 درصد مساحت آن را آب تشکیل داده است، دارای 1200 جزیره مرجانی می باشد که از این بین 200 جزیره مسکونی و 88 جزیره دیگر دارای اقامتگاه گردشگری است. جزایرمرجانی ،جز نادر ترین جزایر دنیا می باشد. 
مالدیو بسیار وابسته به صنعت گردشگری خود است و سالانه میلیون ها نفر از سراسردنیا به آن سفرمی کنند بنابراین تعداد بسیار زیادی هتل لوکس در سطح جهانی دارد.
از نظرامنیت این جزیره نیزباید گفت چون این جزیره مستقل است امن ترین مقصد برای مسافران و توریست ها می باشد و هتل های معروف مالدیو خودشان جزیره اختصاصی دارند.

از نظر جغرافیایی این جزیره در اقیانوس هند واقع در جنوب غربی هند می باشد.مالدیو از نظر جمعیت و مساحت ، کوچک ترین کشور قاره آسیا می باشد. پایتخت مالدیو،ماله نام دارد و دارای مرز آبی مشترک با سریلانکا است. 
ماله بزرگ ترین شهر و مرکز تجاری کشور مالدیو می باشد که فرودگاه های مجهز و مدرنی دارد.
اقتصاد این کشور بر پایه ی کشاورزی،ماهیگیری و گردشگری استوار است.نارگیل،ذرت،ارزن،سیب زمینی شیرین و میوه جات از اقلام تجاری مالدیو می باشند. همچنین صنعت کشتی سازی و صنایع دستی نیزدر مالدیو رونق فراوان دارد.

آب و هوای مالدیو
مالدیو با توجه به موقعیت جغرافیایی و نزدیک بودن به اقیانوس هند ، آب و هوایی گرم و استوایی دارد و در بیشتر اوقات سال شرایط جوی بسیار خوبی برای توریست ها به خصوص کسانی که علاقمند به تفریحات آبی و ساحلی هستند را دارد. اما از نظر بسیاری از توریست ها بهترین زمان برای سفر به مالدیو از ماه می تا نوامبر (11اردیبهشت تا 9 آذر) می باشد.

جاذبه های توریستی مالدیو

جزیره ی ‏Alimatha ‎
این جزیره ی زیبا در ‏Vaavu Atoll‏ در قسمت شرقی مالدیو واقع شده است و به دلیل داشتن ساحل های سفید معروف می باشد. همچنین این جزیره معروف ترین ‏مکان برای غواصی در مالدیو می باشد. به دلیل شفاف بودن آب های آلیماتا می توان آبزیان مختلف مثل شاهگیس سیاه و انواع مختلفی از مارماهی های رنگی را مشاهده کرد.زیبایی این منطقه چنان منحصر به فرد و خاص می باشد که دولت مالدیو برای جلوگیری از هرگونه ‏آسیب  این منطقه، آنرا در فهرست مکان های محافظت شده قرار داده است. ‏ 

جزیره مافوشی 
جزیره مافوشی یکی از بزرگ ترین و محبوب ترین جزیره های مالدیو است که تقریبا یک ساعت و نیم با ماله فاصله دارد و به نسبت جزیره های دیگر از هتل ها و اقامتگاه های لوکس و بسایری برخورداراست.


 رستوران سابسیکس 
این رستوران با همه ی رستوران هایی که تا به حال رفته اید فرق دارد و آن این است که این رستوران خاص و منحصربه فرد در اعماق آب های جزیره مالدیو قرار گرفته است . برای رفتن به این رستوران باید سوار قایق موتوری شده و راه پله ای 3 لایه به ارتفاع 13 متر را طی کنید. در این رستوران می توان بدون ماسک و پوشیدن لباس غواصی و شنا به صخره های کف آب دست پیدا کنید.


جزیره وادهو
این جزیره بی شک تکه ای از بهشت روی زمین است و خارق العاده ترین پدیده های طبیعت را در خود جای داده است و هر ساله توریست های بسیاری برای دیدن زیبایی های این جزیره به مالدیو سفرمی کنند. ویژگی خاص این جزیره در شب اتفاق میفتد زمانی که آب ساحل به صورت کاملا رویایی در تلالو نور مهتاب می درخشد و دلیل آن وجود فیتوپلانکتون های موجود در آب دریا می باشد که به دلیل ایجاد الکتریسیته در بدنشان شب ها نورانی می شوند و پدیده ای نادر و شگفت انگیز را به وجود می آورند.


تفریحات مالدیو

شیرجه و غواصی
مالدیو به دلیل قرار گرفتن  در یکی از خاص ترین موقعیت های اقیانوس هند و همچنین به عنوان یکی از اولین مقاصد غواصی روی زمین ،یکی از بهترین مکان ها برای تفریحات آبی و غواصی می باشد .تعدادی از اقامتگاه‌ها تالاب‌هایی دارند که برای شنا و موج‌سواری ایده‌آل هستند، اما برای رسیدن به آنجا باید بوسیله قایق اقدام شود. از موجودات دریایی این جزیره می توان به کوسه ها،ماهی های پهن برقی و لاک پشت های دریایی اشاره کرد.

موج سواری
مالدیو از درجه یک ترین مقاصد موج سواری در جهان است و منطقه ی Cinnamon Dhonveli در آن، موج سواران حرفه ای زیادی را به سمت خود می کشاند.  بهترین زمان برای موج سواری در مالدیو از ماه آپریل تا ژوئن (12فروردین تا 9 تیر) می باشد که می توان آب های شیشه ای و موج های متوالی را مشاهده کرد.

ماهیگیری

اگر دوست دارید ماهیگیری را تجربه کنید تابستان بهترین زمان برای سفر به مالدیو است. اما اگر دوست دارید تجربه ای متفاوت از ماهیگیری داشته باشید بهتر است در شب به ماهیگیری بروید چون قایق قبل از غروب آفتاب حرکت می کند و به سمت صخره ها می رود و خیلی راحت می توانید اولین ماهی خود را بگیرید. قطعا این تجربه از به یادماندنی ترین تجربیات شما در تمام عمرتان خواهد بود.