چیزهایی که قبل از سفر به روسیه لازم است بدانید!

11 اردیبهشت ، 1398
فرجام پرواز
0 کامنت
تگ ها : روسیه

چیزهایی که قبل از سفر به روسیه لازم است بدانید!

روسیه بزرگ ترین کشور دنیاست و از کشورهای پربازدید و پر طرفدار برای گردشگری می باشد، وسعت زیاد این کشور باعث شده که طبیعت زیبا و منحصر بفردی داشته باشد، بغیر از طبیعت خاص خود، آثار تاریخی و هنری و موزه های زیادی که در روسیه وجود دارد باعث شده که خیلی ها به این کشور سفر کنند، پس لازم است قبل از سفر یک سری اطلاعات کلی درباره روسیه داشته باشید

کی به روسیه سفر کنیم؟

روسیه زمستان های سرد و یخبندانی دارد و خیلی از گردشگران در فصل زمستان به این کشور سفر نمی کنند تا از سرمای آن در امان باشند، بهترین زمان برای سفر به این کشور زیبا، فصل تابستان است، در این فصل این کشور و شهرهای مهم آن خیلی شلوغ می شوند و هزینه ها هم بالا می رود، اگر در فصل بهار به این کشور سفر کنید می توانید در رویدادهای فرهنگی مختلفی که در این فصل برگزار می شود شرکت کنید ولی هوا در بهار هنوز کمی سرد است، در فصل پاییز هم فستیوال های مختلفی انجام می شود که شرکت در آن ها می تواند جالب باشد ولی دو ماه قبل از شروع فصل زمستان هوا در این کشور سرد می شود. در فصل پاییز و زمستان می توانید اگر هوا آفتابی باشد به اسکی بروید و در هوای پاک و تمیز آن در بهترین پیست های دنیا اسکی بازی کنید. برای سفر به روسیه حتما لباس های گرم و کفش مناسب همراه خود داشته باشید تا سفری به یاد مانندنی را تجربه کنید.

 

 ویزای سفر به روسیه

اخذ ویزا برای سفر به روسیه ضروری است. پیش از آنکه بخواهید به سفارت روسیه بروید برای درخواست ویزایتان برنامه ریزی کنیدبه یک دعوتنامه (توسط هتلی که قصد اقامت در آن را دارید یا توسط یک آژانس مسافرتی) نیاز دارید  و می توانید از این دعوتنامه برای درخواست ویزا استفاده کنیدشاید کمی دشوار به نظر برسد اما باید این مراحل را با دقت پشت سر بگذارید.

رجیستر کردن به محض ورود به روسیه

مسافران پس از رسیدن به کشور روسیه باید ظرف سه روز رجیستر شوند. فرم مهاجرتی را که هنگام کنترل گذرنامه دریافت کرده اید باید همیشه همراه گذرنامه تان باشد. همینطور با دریافت یک مهر یا تمبر بر روی فرم در هتل مراحل رجیستر شما کامل خواهد شدبه این موضوع دقت کنید که وارد هر هتلی می شوید مرحله تکمیل رجیستر شما انجام شوداین مهر یا تمبرها ممکن است پس از خروج و یا توسط مقامات انتظامی بررسی شوند.

زبان در روسیه

در این کشور علائم و نشانه ها در ایستگاه های قطار به زبان روسی است و فروشندگان هم معمولا انگلیسی حرف نمی زنند پس اگر به صورت فردی به این کشور سفر کنید ممکن است از بابت برقراری ارتباط با مشکلاتی روبرو شوید اما اگر با تور روسیه به سفر بروید راهنمای تور شما را برای رفتن به همه جا راهنمایی می کند. اگر قبل از سفر الفبای روسی را یاد بگیرید می تواند تا حدود زیادی کمک کننده باشد.

ارز و تبدیل ارز در روسیه

واحد پول روسیه روبل است همینطور از دلار آمریکا نیز می توانید برای خرید در این کشور استفاده کنید. یورو و دلار را تقریبا می شود در هر کجای روسیه مبادله کرد. به هر حال اسکناس های شما نباید پاره و مچاله باشند یا روی آنها نشانه گذاری شده باشد. به خاطر داشته باشید که صرافی ها همیشه برای تبدیل پول، پاسپورت شما را نیاز دارند. هرگز در خیابان پولتان را تبدیل نکنید افرادی که این کار را انجام می دهند هرگز نرخ منصفانه ای را به شما پیشنهاد نخوهند داد.

همراه داشتن پول نقد در روسیه بهترین کار است چرا که هرجایی کارت های اعتباری را قبول نمی کند.  البته دستگاه های بانکی این کار را انجام می دهند ولی چون همه جا نیستند بهتر است با خودتان پول به همراه داشته باشیدمی توانید برای رفتن به شهرهایی بزرگ مثل مسکو و سنت پترزبورگ از چک های مسافرتی استفاده کنید. اما به آنها تکیه نکنید چرا که به سختی نقد می شوند و در شهرهای کوچک کاملا بی فایده اند.

واکسیناسیون

برای سفر به روسیه واکسن های زیر را فراموش نکنید:

کزاز

هپاتیتA

هپاتیتB

انسفالیتیس تیک-بورن ) اگر قصد هایکینگ یا کمپینگ دارید و کشورتان آن را ارائه می دهد.(

آب در روسیه

استانداردهای آب در روسیه به استانداردهای بهداشتی آب در ایالات متحده، کشورهای اروپای غربی و سایر کشورهای توسعه یافته نمی رسد. کسانی که قصد سفر به روسیه را دارند بهتر است از بطری های آب ارزان قیمت خریداری کنند. مقدار کمی از آب های روسیه مضر نیستند، اما آب شهرهایی مثل سنت پترزبورگ نسبت به بقیه شهرها باز هم بدتر است و حتی شاید مجبور باشید برای مسواک زدن هم از آب بطری استفاده کنید.

حمل و نقل در روسیه

حمل و نقل عمومی در روسیه ارزان، قابل اعتماد و مورد استفاده همه است. اتوبوس ها ممکن است شلوغ باشند، اما معمولا این نوع حمل و نقل برای شهرهای بدون سیستم مترو است. البته در شهرهایی مثل مسکو و سنت پترزبورگ می توانید به راحتی با مترو هرجا که می خواهید بروید، اما گاهی مترو آنقدر شلوغ است که مجبورید بایستید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی