سفر به ماداگاسکار

04 اردیبهشت ، 1398
فرجام پرواز
0 کامنت
تگ ها :

راهنمای سفر به ماداگاسکار

ماداگاسکار جزیره‌ای است که در اقیانوس هند در نزدیکی سواحل جنوب شرقی آفریقا قرار گرفته و پایتخت آن شهر «آنتاناناریوو» است. ماداگاسکار چهارمین جزیره‌ی بزرگ جهان است. جمعیت آن ۲۲ میلیون نفر و زبان‌های رسمی این کشور مالاگاسی و فرانسوی است. واحد پول این کشور آریاری مالاگاسی نام دارد. حدود نیمی از مردم این کشور مسیحی و نیمی دیگر پیرو سنت‌های دینی بومی هستند. سنت دینی بومی این کشور بر پیوند میان زندگان و نیاکان در گذشته‌ی آن‌ها تمرکز دارد.

اقتصاد

صادرات ماداگاسکار را قهوه، وانیل، شکر و ادویه تشکیل می‌دهد. این جزیره از اعضای کشور‌های اتحادیه‌ی آفریقا است.

بر اساس گزارش فائو، بیش از سه چهارم مردم دو منطقه در جنوب غرب و جنوب ماداگاسکار با ناامنی غذایی مواجه هستند که این وضعیت همواره در حال تشدید یافتن است زیرا محصول ذرت و مانیوک به شدت کاهش یافته است و تولید برنج نیز پایین‌تر از سطح عادی است. بنا بر اعلام صندوق بین‌المللی پول، ۹۳ درصد از مردم این جزیره در فقر به سر می‌برند و کمتر از دو دلار در روز درآمد دارند.

آب و هوای ماداگاسکار

ماداگاسکار دو فصل دارد. فصل بارش و گرم آن از نوامبر (آبان) تا آوریل (فروردین) است و فصل خنک آن مه (اردیبهشت) تا اکتبر (مهر) می باشد.

 فرهنگ غذایی در ماداگاسکار

غذای پایه مردم در این کشور برنج است. غذای ملی آن «رومازاوا» است، خورشتی خوشمزه که از گوشت گاو و برگ سبزیجات مختلف تهیه می شود و عطر و بویی خاص دارد. این خورشت معمولا به همراه برنج برای ناهار و شام خورده می شود. در فرهنگ غذایی ماداگاسکار فرهنگ غذایی فرانسه بسیار به چشم می آید مثلا یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه آن ها «لسوپی» است که برای تهیه آن سبزیجات مختلف را آنقدر می پزند تا غلیظ شود و در آن از گوشت گوساله استفاده می کنند، نمونه ای از این غذا در فرانسه هم وجود دارد.

 

   مهمترین جاهای دیدنی ماداگاسکار عبارتند از:پارک ملی رانومافانا،پارک ملی ماسوالا، پارک ملی آنداسیب-مانتادیا، تپه سلطنتی آمبوهیمانگا، خیابان بائوباب ها، تسینگی دی بما.

   88 میلیون سال است که ماداگاسکار از هند جدا شده. بهمین دلیل گونه های گیاهی و جانوری آن بی مانند است. 90% این گونه های گیاهی و جانوری در هیچ جای دیگری روی زمین یافت نمی شوند. برای همین هم بومشناسان ماداگاسکار را قاره هشتم می نامند. این جزیره یزرگ، که چهارمین جزیره بزرگ در جهان است، تا حدود دو هزار و چهارصد سال پیش خالی از سکنه بوده است.

   95 درصد مردم ماداگاسکار مالاگاسی و 2 درصد نیز فرانسوی هستند. مردمان مالاگاسی ترکیبی از مردمان جنوب قاره آفریقا و جنوب شرق قاره آسیا هستند. زبان های رسمی ماداگاسکار مالاگاسی و فرانسوی می باشد.

   بین ماداگاسکار و موریس پروازهای روزانه با هواپیمایی ایر موریس و ماداگاسکار برقرار است. بنابراین امکان اجرای تور ترکیبی موریس و ماداگاسکار وجود دارد. جهت دریافت چنین توری با ما تماس بگیرید تا بهترین برنامه سفر را برای شما مهیا نماییم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی