راهنمای سفر به سیشل

04 اردیبهشت ، 1398
فرجام پرواز
0 کامنت
تگ ها : سیشل

راهنمای سفر به سیشل

جمهوری سیشل کشوری واقع در اقیانوس هند است و پایتخت آن ویکتوریا نام دارد و از مجمع‌الجزایری شامل ۱۱۵ جزیره تشکیل شده‌ است که در حدود ۱۵۰۰ کیلومتری خاور خاک اصلی قاره‌ی آفریقا واقع شده‌اند.

این جزایر در شمال خاوری ماداگاسکار قرار گرفته‌اند. این جزیره یکی از کم جمعیت‌ترین کشور‌های آفریقا محسوب می‌شود. شاخص توسعه‌ی انسانی آن اما در میان بالا‌ترین‌ها در آفریقا است.

سیشل با سواحل شن های سفید، آب های فیروزه ای و درختان نخل یک بهشت استوایی تمام عیار است. در این مجمع الجزایر زیبای اقیانوس هند می توانید در تفریحگاه های ساحلی فوق العاده لوکس اقامت و روزهایی منحصربفرد را سپری کنید. شاید فکر کنید سفر کم هزینه به سیشل امکان ندارد اما خبر خوب این است که می توانید سفری مقرون به صرفه به سیشل داشته باشید.

برای سفر به سیشل نیازی به اخذ ویزا ندارید، و مجوز ورود در فرودگاه مقصد در گذرنامه درج می شود.

پروازهای مستقیمی از ژوهانسبورگ، نایروبی، ابوظبی و دبی برای فرودگاه ویکتوریا (فرودگاه بین المللی شیسل) وجود دارد که همه این پروازها زیر ۵ ساعت هستند.

در هنگام اقامت در سیشل می توانید از گشت های متنوعی اعم از غواصی و اسنورکلینگ، ماهی گیری، کشتی کروز به جزیره سیلوئت، قایق سواری، موج سواری، سافاری و ده ها تور گوناگون دیگر استفاده نمایید و خاطراتی بیادماندنی را برای خود رقم بزنید.

ترانسفرهای فرودگاهی در  هتل هایی که در جزیره ماهه واقع هستند، به صورت زمینی و در دیگر جزایر زمینی و دریایی خواهند بود.

مراکز دیدنی سیشل عبارتند از : پارک آبی پورت لونای، جزیرۀ حفاظت شده اِراید، نماشگاه هنری کارفور، معبد آرول میهو، پارک ملی دریایی سیلوئت، کارخانه چای، و ده ها گالری هنری که محصولات صنایع دستی و هنری زیبای سیشل را به شما هدیه می دهند.

تقسیمات کشوری سیشل شامل 26 منطقه می باشد که همه جزایر داخلی سیشل را در بر می گیرد

آب و هوای سیشل محلی استوایی است و معمولاً دارای رطوبت بالا و نسیم ملایم است.

واحد پول سیشل روپیه سیشل است و هر روپیه سیشل معادل 100 سنت است. به زبان کرئول محلی سیشل، به آن روْپی می گویند. کد بین المللی این واحد پول SCR است. برخی اوقات مخفف آن یعنی SR یا SRe نیز بکار می رود.

فرانسه و انگلیسی بهمراه کرئول سیشلی زبانهای رسمی سیشل هستند. کرئول سیشلی بر پایۀ زبان فرانسوی ساخته شده است و املای ویژۀ خود را دارد.

مردم سیشل تیرۀ ترکیبی از فرانسوی، بریتانیایی، آفریقایی، هندی و چینی هستند. این تیرۀ ترکیبی تأثیر مستقیم خود را بر فرهنگ، آداب و رسوم و خوراک سیشلی هم گذاشته است. غذاهای سیشلی ابعاد گوناگون غذاهای فرانسوی، هندی، چینی و آفریقایی را در خود نگاه داشته است.

حدود 76.2% از مردم سیشل مسیحی کاتولیک، 10% مسیحی پروتستان، 2.4% هندو، 1.6% مسلمان و 1.1% از پیروان سایر ادیان هستند.

بیشتر غذاهای سیشلی با برنج سرو می شوند. غذاهای دریایی محبوب سیشلی به شیوه های گوناگونی طبخ می شوند. بیشتر غذاهای دریایی یا بخارپز، یا گریل شده و یا در میان برگ موز پیچیده می شوند و پخته یا نمک سود و یا دودی می شوند. بشقاب کاری با پلو یکی از خوراک های مورد علاقۀ همگان در سیشل است. چیکن کاری با شیر نارگیل نیز از غذاهای پرطرفدار سیشلی است.

سیشل تنها مجمع الجزایر گرانیتی در اقیانوس هند است و در چهار فصل سال پذیرای گردشگرانی از سرتاسر جهان می باشد. دمای متوسط هوای سیشل 29 درجه سانتیگراد می باشد. سیشل خارج از کمربند طوفان اقیانوس هند است و از این لحاظ مقصد مطمئنی برای سفر محسوب می شود.

مساحت جزیره ماهه، که بزرگترین جزیره در میان مجمع الجزایر سیشل است، تقریباً ۴۴۴ کیلومتر مربع می باشد و پایتخت آن شهر ویکتوریا است که۸۰ درصد جمعیت کشور را در آن زندگی می کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی