مزیت های سفر با قطار

03 اردیبهشت ، 1398
فرجام پرواز
0 کامنت
تگ ها : قطار

چرا مزیت های سفر با قطار بیشتر است؟

مزیت های سفر با قطار برای افرادی که دائم در سفر هستند بسیار زیاد است. نیاز به گفتن نیست که انتخاب وسیله نقلیه بسیار اهمیت دارد. این که بتوانید در طول راه راحتی و امنیت را تجربه کنید و در موعد مقرر خود را به مقصد مورد نظرتان برسانید و به هنگام بازگشت به اندازه کافی فضا و آرامش داشته باشید تا بعد از بازگشت از سفر، خود را برای زندگی حرفه ای و بازگشت به کار و مسئولیت های اجتماعی تان آماده کنید؛ همه اینها مواردی بسیار مهمی است که برای همه و به ویژه برای دائم السفرها بسیار ضروری است.

خوشبختانه دسترسی به پرواز در سالهای اخیر به نسبت گذشته  راحتتر شده و حالا با وجود  توسعه و در دسترس قرار داشتنِ موتورهای جستجو و اپلیکیشن های رزرو آنلاین، می توان به راحتی و در هر نقطه از جهان که دسترسی به اینترنت فراهم باشد، پرواز مورد نظر خود را رزرو کرد و راهی سفر شد.

اما در سفرهای هوایی چند نکته دغدغه همیشگی مسافران است: برخی از افراد ترس از ارتفاع دارند و سوار شدن به هواپیما برایشان کابوسِ وحشتناکی است؛ گاهی ترس از پرواز وجود ندارد اما بروز سوانح هوایی و گزارشاتی که از سراسر جهان به گوش می رسد مانع می شود که فرد هواپیما را به عنوان وسیله نقلیه خود انتخاب کند؛ مسئله امنیت هواپیما و استرس ناشی از آن هم خود موضوع دیگری است؛ گاهی اوقات هم تغییرات جوی به آن اضافه می شود و کنسلیِ پرواز یا تاخیر در پرواز هم به دغدغه بزرگی برای مسافران تبدیل می گردد، با این وجود ارزشش را دارد که این مشکلات را به جان بخرید و یک هفته را به دور از وظایف روزانه و مشکلات روزمره در سفر به مقصد مورد علاقه تان سپری کنید.

اما اگر قرار باشد روزی یک جایگزین عالی به جای سفر با هواپیما انتخاب کنید آیا قطار نمی تواند انتخاب ایده آلی باشد؟

مسافرت با قطار مزایای متعددی دارد که بد نیست درباره آن بیشتر بدانیم شاید این کمک کند تا در شیوه سفرمان تجدید نظر کنیم و شاید کمک کند که سفرهای متفاوتی را تجربه کنیم.

از میان مزیت های سفر با قطار شاید مهمترین  و اواین مزیت این است که قطارها معمولا و یا اصلا تاخیر ندارند و یا به ندرت دچار تاخیر می شوند.  این یعنی معطل نشدن در سالن های انتظار و زمان بندی مناسب و منظم داشتن، برنامه زمانی قطارها معمولا تغییر نمی کند، زمانِ رسیدن به مقصد را می توان پیش بینی کرد و برای حرکت از مقصد می توان برنامه ریزی کرد و این یعنی سفر در نظمی کامل.

مزیت دومی که می توان برای قطارها یادآور شد امکان تماشای مناظر و چشم اندازهای زیبا است. تصور کنید قطاری را سوار شده اید و قرار است مسافتی را از مرکز کشور تا شمال کشورمان طی کنید، خب چه چیزی در انتظار شما است جز چشم اندازهای بسیار باشکوه از نواحی ای با اقلیم کویری که رفته رفته به مناظر سرسبزِ شمالی تبدیل می شود. آیا تجربه تماشای چشم اندازِ طبیعت از پنجره قطار، تجربه با شکوهی نیست؟

مزیت دیگر سفر با قطار، خواب راحت است البته اگر بتوانید خودتان را به خوابیدن در حین حرکتِ قطار وفق دهید. اما تصور کنید که در طول مسیر احساس خستگی دارید، خیلی راحت می توانید روی صندلی تختخواب شو خود به استراحت بپردازید، کتاب مورد علاقه تان را بخوانید، ایمیل تان را چک کنید و یا به موسیقی مورد علاقه تان گوش کنید و یا فیلم مورد علاقه تان را در لپ تاپ شخص خود مشاهده کنید بیاندازید.

مزیت دیگر سفر با قطار دوست شدن با آدم های جدید است، شما در طول راه می توانید با هم کوپه ای های خود درباره موضوعات مختلف صحبت کنید و چه بسا که بعد از سفر، دوستیِ عمیقی بین شما صورت بگیرد.

تفکیک جنسیتی نیز از دیگر مزیت های سفر با قطار است. در همه مسیرهای ریلیِ داخلی، کوپه هایی ویژه آقایان و بانوان وجود دارد. می توانید کوپه اختصاصی خود را رزرو کنید و با خیال راحت و امنیت کامل از مصاحبت با هم کوپه ای های خود لذت ببرید. این امکان در مسیرهای ریلی بسیاری از کشورها در نظر گرفته شده است.یکی از مهمترین مزایای سفر با قطار که کمتر به آن پرداخته شده

اما تاثیرات زیست محیطی بسیاری در ابعاد گسترده دارد، جلوگیری از گرم شدن کره زمین است. سفرهای هوایی یکی از مهمترین منابع انتشار کربن و گازهای گلخانه ای، آلودگی جو زمین و گرم شدن زمین است حال آنکه مسافرت با قطار می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سفرهای هوایی و جلوگیری از گرم شدن کره زمین باشد امنیت بالای سفرهای ریلی نیز دلیل مهمی برای انتخاب قطار  است، وقتی با قطار سفر می کنید دیگر لازم نیست نگران تصادفات جاده ای، ترافیک و سوانحِ ناشی از آن باشید بعد از رسیدن به مقصد اغلب دسترسی به هتل یا دیگر نقاط شهر راحت است چون در بیشتر شهرهای بزرگ دنیا، در نزدیکی ایستگاه های راه آهن، مترو، قطار شهری، اتوبوس و تاکسی هایی تعبیه می شود که دسترسی شما را به مراکز شهر آسان می کند در حالی که اکثر فرودگاه ها را دربیرون شهر می سازند و برای دسترسی به مراکز شهری باید هزینه بالایی را متحمل شوید. سفر با قطار محدودیتی برای حمل بار ندارد. می توانید با خیال راحت چمدانتان را پر کنید از لباس و کفش و بدون نگرانی در مورد قوانین حمل بار، راهیِ سفر شوید درست است که حالا پروازهای متعددی با قیمت های مناسب در دسترس همه مردم قرار گرفته است اما سفر با قطار هنوز هم به لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی