زیباترین استخرها در جهان کدام اند؟

21 فروردین ، 1398
فرجام پرواز
0 کامنت
تگ ها :

زیباترین استخرها در جهان کدام اند؟

شاید تاکنون به استخرهای زیادی در جهان سرزده یا در آن ها شنا کرده باشید که تحسین برانگیز بوده اند. با این حال برترین استخرهای جهان فقط به فاکتورهایی مثل تمیزی، بزرگی و… مشهور نیستند. یکی از عواملی که باعث می شود استخری شاخص و برتر شمرده شود چشم اندازهای زیبای آن است. برترین استخرهای جهان معمولا به دلیل برخورداری از مناظر زیبا و پیوندی که با طبیعت یا شهر برقرار کرده اند خاص شده اند. به بیان دیگر این نوع استخرها حسی رهاگونه را به انسان القا می کنند. در میان آبی این آب ها حس نمی کنی در فضایی محصور و دیوارهای یک مجموعه محدود شده ای بلکه خودت را درون طبیعت و در دل شهر می بینی. این استخرها به دلیل مناظر زیبا، طراحی بی نظیر و… زبانزد شده اند.

هتل کامبرین در سوئیس

تاکنون آنقدر درباره جاذبه کوه های آلپ گفته ایم که دیگر برای همه جا افتاده، مناظر اطراف این محدوده جغرافیایی تا چه حد در جهان طرفدار دارد. هتل آدلبودن یکی از اقامتگاه هایی است که در نزدیکی این رشته کوه برای گردشگران برپا شده است. این هتل در کشور سوئیس مجموعه‌ ای لوکس و مناظری خارق العاده را تدارک دیده است. هتل کامبرین آشپز مخصوصی دارد که غذاهای محلی را طبخ می کند و شهرتی جهانی پیدا کرده است. از دیگر امتیازات انجا برخورداری از یک چشمه‌ آب است که جوایز زیادی را تا به حال به خود اختصاص داده است. ایندر هتل به همه جنبه ها فکر شده است تا افرادی که پا به آنجا می گذارند با خاطره ای مملو از آرامش و نشاط به سرزمینشان بازگردند. از فاکتورهای نشاط بخش کامبرین استخری بی نهایت بزرگ است که با مناظر خارق العاده و بی نظیر از طبیعت زیبای سویس به زیباترین استخرها در دنیا بدل شده است. از میان آب های این استخر می توان کوه های آلپ، رودخانه های اطراف و قابی بسیار زیبا را به نظاره نشست. استخر دیوار ندارد و لب به لب با طبیعت پیوند خورده است.

هتل و چشمه‌ آب گرم موناسترو در امالفیِ ایتالیا

صاحب این هتل خانم بیانکا شارمای از آمریکاست. وی هنگامی که در سفرش پیرامون دریای مدیترانه به صومعه‌ متروکه‌ ای متعلق به سده ۱۷ میلادی رسید عاشق آن مکان شد. تصمیم گرفت آن زمین را خریداری کند و برای خودش ساخت و سازی به راه بیندازد. نتیجه این شد که در آنجا هتل و یک چشمه‌ آب گرم بی نظیر به راه افتاد که موناسترو سانتا روزا نام گرفت. چشمه‌ آب گرم این مجموعه مجهز به ۲۰ اتاق مجزا است که هر یک از منظره دریایی بیکران بهره مند است. می توانی روی تراس بیایی یا از پنجره به بیرون سرک بکشی و آنگاه پهنای وسیع آب و آرامشی بی بدیل را تجربه کنی.

تفرجگاه آنس شاستانت در کوه جیدِ سنت لوسیا

کشور سنت لوسیا جزیره ‌ای کوچک در شرق دریای کارائیب است. این جزیره در دل اقیانوس اطلس قرار گرفته و توجه گردشگران و طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. از جمله اقامتگاه های تفریحی لاکچری آنجا می توان به شاستانت اشاره کرد که با خدمات بی نظیر سنگ تمام گذاشته است. اتاق های این مجموعه همه مناظری پانورا از طبیعت را به خود اختصاص داده اند. در ضمن استخری که به نظر بی انتها می نماید زیبایی مجموعه را تکمیل کرده است. جزیره‌ سنت لوسیا به خصوص اقامتگاه شاستانت هر سال توریست های زیادی را شگفت زده می کند؛ شگفتی از آرامشی که در آنجا حاکم است و آب و هوا و طبیعتی که گویی تا به حال دست نخورده است. آب های گرم این مجموعه بیش از همه به جان گردشگران می نشیند.

هتل مارینا بی‌سندز در سنگاپور

پیش از این زمانی که از سنگاپور سخن می گفتیم به یکی از جاذبه های آنجا به نام مارینا بی‌ سندز اشاره کردیم. این کازینو در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد و خیلی زود یکی از شاخص های شهر را رقم زد. هتل مارینا بی‌ سندز از سه برج برخوردار است و با بیش از ۲۵۰۰ اتاق تجهیز شده است. این مکان شلوغ ‌ترین اقامتگاه لوکس جهان به شمار می رود. فروشگاه ‌های متعدد و امکانات متفاوتی دارد. یکی از امکانات آن هم استخر آن است که در طبقه بالای برج قرار دارد و از زیباترین استخرها در جهان به شمار می رود. استخر بر کل شهر سنگاپور اشراف دارد و مثل استخر هتل کامبرین هیچ لبه و دیواره ای ندارد. می توانی همانطور که در آن شناوری خود را بر بالای شهر احساس کنی.

تفرجگاه چهار فصل بورا بورا در پلینزیِ فرانسه

اقامتگاه چهار فصل بورا بورا به عنوان مکانی بهشتی در اقیانوس آرام و از زیباترین استخرها در جهان است. شاید علت اینکه به آنجا صفت بهشت داده اند بیش از هر چیز موضوع «آب» باشد؛ آب هایی که از زیر پایتان رد می شود و اقامتگاه هایی که بر آب بنا شده است.

بورا بورا بهترین و زیباترین جزیره‌ جهان است که به داشتن ویلاهایی در دل یک تالاب به خود می بالد. ویلاها بر روی آب های بسیار شفاف و تمیز به رنگ فیروزه ای روشن بنا شده اند. این طراحی کمک کرده تا از خنکای آب در داخل ویلاها استفاده شود. مهمانان می توانند همزمان از طبیعتی زیبا و سواحلی شنی و منحصر به فرد لذت ببرند. درختان خرما در آن جا به صف شده اند و سایه هایی در میان آب پدید آورده اند. در آنجا علاوه بر شنا تفریحاتی مثل غواصی انتظار گردشگران را می کشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی