راهنمای سفر به مسکو

05 فروردین ، 1398
فرجام پرواز
0 کامنت

سفر به مسکو

سفر به مسکو ، بازدید از مجموعه ای  است بی نظیر از تاریخ و هنر که با مدرنیته پیوندی نزدیک داشته است. از کرملین  تا میدان سرخ، از  کلیساهای جامع، گالری نقاشی ترتیاکف و تماشای  آثاری کلاسیک  هنرمندان روس. از مراکز خرید لوکس و هتل های مجلل، هر آنچه بخواهید در این شهر مهیاست.

برای سفر به مسکو سعی کنید چند ماه قبل از شروع حرکت، برای دریافت ویزا اقدام کنید. صدور ویزای بازدید از روسیه برای بعضی کشورها قوانین خاصی دارد. وارد فرودگاه مسکو که شدید برای رسیدن به مرکز شهر از قطارهای سریع السیر لوکس موسوم به Aeroexpress  که به همین منظور ساخته شده اند، استفاده کنید و در کمترین زمان ممکن به مرکز شهر برسید.

برای اقامت در یک هتل بسیار مجلل،  Lotte Hotel Mosco را به شما پیشنهاد می کنیم. شک نکنید که این هتل در طی سال های متمادی بهترین هتل شهر مسکو بوده است. اما اگر هزینه برای شما اهمیت دارد، این شهر پر است از هتل هایی با قیمت مناسب تر و آپارتمان های اجاره ای. علاوه بر آن تمام برندهای معروفی چون Hyatt، Marriott، nterContinental  و Radisson  نیز در این شهر شعبه ای دارند و افرادی که مشتری همیشگی این هتل ها باشند، می توانند برای اقامت از اعتبار خود استفاده کنند.


غذاهای گرجی از محبوبیت خاصی در این کشور برخودار هستند، می توانید به یکی از شعب کافه های زنجیره ای Café Khachapuri سری بزنید و از غذاهای متنوع گرجی میل کنید.

مترو مسکو

شانس همراه شما است اگر برای سفرهای داخل شهری از مترو استفاده کنید. متروی مسکو یکی از دیدنی‌ترین ایستگاه‌های مترو جهان است که نقاشی های زیبا بر روی دیوارها و دکوراسیون داخلی آن، نظیر لوسترها که در آنجا نصب شده است بسیار باشکوه است و آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری در این شهر تبدیل کرده است طوریکه هر یک از ایستگاه‌ها داستان تاریخی مختص به خود را برای شما تعریف می‌کند.

کرملین کاخ

کاخ کرملین نه تنها نماد مسکو بلکه نماد روسیه می باشد. قبل از وارد شدن به این کاخ باید تمام وسایل و کیفتان را به قسمت امانات برج بسپارید. با بلیطی که از گیشه برج می خرید می توانید از تمام قسمت های کاخ به جز اسلحه خانه و نمایشگاه صندوق الماس دیدن کنید. یادتان باشد که ورود به بعضی محوطه‌ها ممنوع می باشد و با شلوارک هم نمی‌توانید وارد کرملین شوید. دیدن ساختمان‌ها و اسلحه‌خانه‌ی کرملین تقریبا نصف روز زمان می‌برد و اگر بخواهید به صندوق الماس و دیگر نمایشگاه‌های ویژه هم سری بزنید، طبیعتا این زمان طولانی‌تر می‌شود.

میدان سرخ 

این میدان که مهم ترین نماد روسیه است اوایل مرکزی برای تجارت بوده است و مراسم مهم در آن برگزار می شد. عبور و مرور ماشین ها در میدان سرخ به جز لیموزین هایی که گاه گاه از دروازه عبور می کنند ممنوع است. این محوطه کانون جغرافیای تاریخ روسیه است و همچنین یکی از آثار ثبت شده جهانی در فهرست یونسکو می باشد.

 کلیسای سنت باسیل

یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر مسکو کلیسای سنت باسیل (Saint Basil's Cathedral) است که قدمتی ۴۵۰ ساله دارد و به دستور ایوان مخوف (Ivan the Terrible) در میدان سرخ مسکو ساخته می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی