سینمای روی آب در تایلند

26 اسفند ، 1397
فرجام پرواز
0 کامنت
تگ ها :

سینمای روی آب در تایلند

در جهان سینماهای عجیبی وجود دارند که با ایده ای متفاوت از سینماهای همیشگی ساخته شده اند و لحظات متفاوتی را برای تماشاچیان خلق می کنند.

امروزه با ارائه سینماهای خانگی و تلویزیون های بزرگ بسیاری از مردم امکان داشتن محیطی شخصی برای دیدن فیلم های مورد علاقه خود را دارند. با این حال هنوز دیدن فیلم در فضای آزاد در بین بسیاری از مردم طرفدارای خاص خود را دارد. برای نمونه یکی از جالب ترین جشنواره های جهان در فرانسه با عنوان French Riviera film festivals اجرا می شود.در آن سینما تماشاگران روی رودخانه و در حالت شناور به دیدن فیلم های جشنواره مشغول می شوند. اما برای دیدن بزرگ ترین سینمای روی آب در جهان باید به تایلند سفر کنید.

این سینمای روی آب که در جزیره ای کوچک با نام یائونوئی در دریای آندامان قرار دارد، تجربه ای منحصر به فرد برای تمام گردشگرانی محسوب می شود که به این منطقه سفر می کنند. این سینما توسط معماری آلمانی به نام اوله اسکرین طراحی و ساخته شد.

در این سالن نمایش روی دریا، صفحه نمایش فیلم روی صخره ای برجسته در کنار جزیره قرار گرفته و با فاصله ای مناسب، صندلی های تماشاچیان روی سطحی شناور که از الوارهای مخصوص و به هم پیوسته ساخته شده قرار داده شده اند.

 نوع طراحی صندلی ها و سطح زیرین محل نشستن تماشاچیان به گونه ای است که امواج دریا امکان خیس کردن آن ها را ندارد و از همه هیجان انگیزتر وجود دریای تیره رنگ در گرداگرد سینما و میان صفحه نمایش و محل تماشاچیان است. با توجه به اینکه این سینما روباز است تنها در ساعات تاریک شب می توان در آن فیلم ها را اکران کرد. تماشاچیان از تماشای فیلم در محیطی جدید در زیر آسمان پر ستاره و بر روی امواج شناور آب لذت می برند. به خصوص اگر فیلمی با ژانر ترسناک نیز نمایش داده شود.

به این نکته نیز باید اشاره کرد که نوع قرار گرفتن صخره های طبیعی در اطراف محل این سینمای روی آب به نوعی دیواره محافظت کننده در برابرامواج و تلاطم دریایی برای محل سینما فراهم کرده است که ضریب امنیت منطقه را بسیار بالا برده است. این سینمای هیجان انگیز، خود باعث جلب گردشگران بسیاری شده است و همه ساله تعداد زیادی جهانگرد برای دیدن این سینمای عجیب و کسب تجربه ای متفاوت از تماشای فیلم راهی این منطقه می شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی