جزیره موریس

25 اسفند ، 1397
فرجام پرواز
0 کامنت

جاذبه های جزیره موریس:

کشور موریس جزیره ای‌ با طبیعتی سحرآمیز و رویایی است. این کشور در جنوب غربی اقیانوس هند، در قاره آفریقا و در شرق ماداگاسکار قرار دارد. موریس تنها جزیره آفریقاست که بیش‌تر مردم آن هندو هستند. جزیره ای با سواحلی بی نظیر، اقامتگاه ‌هایی سنتی و طبیعتی زیبا. تفریحات آبی این جزیره هم هیجان برانگیز است هم آرامبخش و دل نشین. موریس همان جایی است که رضاشاه پس از تبعید از ایران ۵ ماه در آنجا زندگی کرد.

مارک‌تواین‌بی، نویسنده سرشناس آمریکایی، درباره این جزیره می نویسد:  "ابتدا موریس آفریده شد و سپس از روی آن بهشت را آفریدند" .

ورزش های آبی در جزیره موریس:

این جزیره از نسیم شمال بهره می برد و این موقعیت باعث شده فضای مناسبی برای ورزش های آبی مثل موج سواری در آنجا فراهم بیاید. سواحل ششرقی جزیره بکرتر و سواحل غربی به غروب های زیبا معروف است.

راه های ارتباطی  و اقامتگاه ها:

موریس جزیره ‌ای قدیمی با فرودگاه، جاده‌ های متعدد و اقامتگاه های فراوان است. رفت و آمد به موریس و اقامت در آن از هر نظر راحت است.  اقامتگاه‌ ها و هتل های زیادی در امتداد ساحل احداث شده و مسیر نزدیکی به فرودگاه دارد. اقامتگاه ‌ها از استانداردهای لازم برخوردار هستند و بیش‌تر آن‌ ها ۵ ستاره و بسیار مجهز اند.

قسمت مرکزی موریس کوهستانی است. آب و هوای این جزیره گرمسیری است و دمای آن از ۲۲ درجه سانتی‌گراد تا ۳۴ درجه نوسان دارد. در موریس تنها دو فصل وجود دارد: تابستان های گرم و شرجی، از ماه نوامبر تا آوریل، با دمای ۲۴/۷ درجه سانتی‌گراد و زمستان های خشک و خنک که از ماه ژوئن تا سپتامبر با دمای ۲۰/۴ درجه سانتی‌گراد ادامه دارد. این کشور در تابستان بیشترین میزان بارندگی را دارد.

گشت های موریس :

تورهای متنوع موریس شامل این گشت ها می باشند: کشتی کاتاماران، جزیره اختصاصی، گشت با زیر دریایی، گشت با چرخبال،  بلوسافاری  با زیردریایی در درون اقیانوس،  پیاده روی در زیر آب، اسکوتر کروزر زیر دریایی، بازدید از امارات دوران استعمار، موزه بلو پنی و تاریخ طبیعی، باغ گیاه شناسی و نیلوفرهای پهن برگ روی مرداب، مراکز تولیدی، آبشار زیر آبی، گشت خرید، دهکده ماهیگیری لوتراپ، سافاری، عبور از دره با تجهیزات مدرن، زیپ لاین، صخره نوردی،  تور ماهیگیری، گشت جزیره سرفز، شکار، آکواریوم موریس بنام پیمنتس،  پرش از هواپیما و چتربازی، ستاره نگری در شب، موج سواری، اسکی روی آب، غواصی و اسنورکلینگ، دریاچه آتشفشانی، گلف، کایت سواری، بازدید از زمین هفت رنگ، فانوس دریایی، آپراواسیگات، شنا با دلفین ها، تماشای نهنگ ها، بازدید از کروکودیل ها و لاک پشت های غول آسای 100 ساله، سافاری با سِگوِی، گشت جزیره اِگرت، فوتوسافاری، کوآدبایکینگ، کارتینگ، بانجی جامپینگ، قله سیگنال، پارک جنگلی ماسکارگنس، بازدید از پارک های ملّی طبیعی، بازدید از آبشارهای تامارین و ده ها گشت گوناگون دیگر.


پوشش گیاهی و جانوری جزیره موریس:

جزایر موریس به دلیل پوشش گیاهی و جانوری خاص از شهرت برخوردار است. این کشور منزلگاه گونه ‌های گیاهی جانوری بسیاری بوده و هست اما سکونت انسان و ورود گونه ‌های غیر بومی به این منطقه باعث انقراض یا تهدید برخی گونه‌ های گیاهی و جانوری شده است. پیش از ورود پرتغالی‌ ها در سال ۱۵۰۷ هیچ پستاندار خاکی در این جزیره وجود نداشت. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ گونه گیاهی و جانوری منقرض شده اند یا در معرض آن هستند. از دهه ۱۹۸۰ به این سو فعالیت ‌هایی برای محافظت از این گونه‌ ها صورت گرفته است از پرنده های مشهور جزیره، دودو (Dodo) بود که متاسفانه در اثر فعالیت های کوته فکرانه انسان ها نسلش از سال ۱۶۸۱، منقرض شد. تاجرانی که کشتی ‌های خود را در این جزیره متوقف می‌ کردند این پرنده را بسیار شکار می کردند. بعدها هلندی ها با خود جانورانی مثل میمون، موش و آوردند که تخم‌ های این پرنده را می‌خوردند. طی ۱۰۰ سال ورود انسان ‌ها به جزیره این پرنده زیبا به کلی منقرض شد.

رفت و آمد به جزیره:

اتوبوس ‌های جزیره قیمت مناسبی دارند. این وسایل نقلیه از ۶ صبح تا ۶:۳۰ عصر مشغول فعالیت هستند. هر ۱۵ دقیقه و گاهی زودتر، یک اتوبوس حرکت می کند.

تاکسی ‌ها هم بهترین وسیله برای دور زدن جزیره می باشند. بعضی گردشگران از تور با هلیکوپتر استقبال می کنند و به وسیله آن با ۲۶۰۰۰ روپیه جزیره را می چرخند. رفتن به این جزیره به صورت شخصی کار راحتی نیست. پیشنهاد می شود اگر علاقمند به سفر به جزیره موریس هستید با فرجام پرواز تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند .


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی