اقامتگاه زیردریایی در مالدیو

25 اسفند ، 1397
فرجام پرواز
0 کامنت
تگ ها : مالدیو

اقامتگاه زیردریایی در مالدیو

زمانی که برای اولین بار برنامه های مربوط به ساخت یک اقامتگاه زیردریایی لوکس در مالدیو منتشر شد به نظر نمی رسید که یک روزی در واقعیت شاهد آن باشیم. اکنون با گذشت سالها ساخت این اقامتگاه تکمیل شده و آماده رزرو است. اقامتگاه زیبای موراکا در جزیره کنراد مالدیوز رانگالی ساخته شده است. این اقامتگاه شخصی یک فضای باز دارد که نیمی از آن مشرف به اقیانوس هند است و نیمی دیگر از این اقامتگاه ۵ متر پایین تر از سطح آب قرار دارد که به مهمانان اجازه می دهد تا از نزدیک بتوانند محیط زیست اطرافشان را ببینند.

قسمت بالای آب شامل اتاق خواب، سالن غذاخوری، آشپزخانه، سالن ویژه کارکنان و یک فضای نشیمن راحت است. اما زیر امواج دریا اتاق خواب، حمام و فضای نشیمن دیگری وجود دارد که دورتا دور آن را آب فرا گرفته اما کاملا ایمن است و می توان با خیالی آسوده در آن استراحت کرد .همان طور که انتظار می رود اینها تنها مزیت های یک اقامتگاه لوکس نیستند و امکانات بسیار بیشتری در آن فراهم شده تا مسافران از اقامت خود لذت ببرند. برای مثال شما در تمام روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته به یک پیشخدمت دسترسی خواهید داشت و کارکنان نیز شما را راهنمایی می کنند تا با تجربیات دیگری در این مکان فوق العاده آشنا شوید. همچنین پیش از اینکه مهمانان به این ویلا بروند می توانند با کمک رزرواسیون تجربیاتی که قرار است کسب کنند را مطابق سلیقه خود تغییر دهند. برای این شخصی سازی چهار گزینه پیش روی شما وجود دارد که به غذا، سلامتی، ماجراجویی و تجربیات فرهنگی اختصاص دارد. در این منو گزینه غواصی با یک گروه فیلمبرداری و استفاده از منوهای غذایی آشپز مخصوص مهمانان نیز دیده می شود.

با وجود اقیانوس زیبایی که دور تا دور مالدیو را فرا گرفته است خیلی هم جای تعجب نیست که این جا محل اولین رستوران زیردریایی باشد که آن هم در همین استراحتگاه کنراد واقع شده است. پس از ساخت این رستوران زیردریایی رستوران های زیردریایی دیگری نیز در این کشور ایجاد شدند و اولین نمونه از این رستوران‌ها در اروپا هم به‌زودی در سال ۲۰۱۹ آغاز به کار خواهد کرد.


احمد سلیم (Ahmeed Saleem) طراح اصلی این هتل می‌گوید " نخستین اقامتگاه زیردریایی جهان جهت ارائه تجربیات نوآورانه و تحولگرایانه برای مسافران جهانی ا‌ست، این خلاقیت میهمانان را ترغیب می‌کند تا کشور مالدیو را از چشم‌انداز کاملاً جدیدی در زیر سطح دریا سیاحت کنند."

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی