راهنمای سفر به آنتالیا

راهنمایسفر به آنتالیا 

آنتالیا به عنوان یکی از زیباترین مقاصد تابستانی ترکیه است که با سواحل زیبا و مکان های تاریخی خود، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اگر این روزها قصد سفر دارید آنتالیا را فراموش نکنید. سفر به آنتالیا بدون شک برای شما تجربه ای ماندگار را به جا خواهد گذاشتاگر می خواهید در بهترین زمان از شهری زیبای آنتالیا دیدن کنید باید بگوییم بهترین زمان برای بازدید از آنتالیا ماه آوریل است. چرا که آب و هوای آن نسبت به ماه های تابستانی بسیار مطبوع تر و دلپذیر تر است

و اما درمورد وسایل نقلیه و جابه جایی در شهر اصلا نگران نباشید. رفت و آمد در آنتالیا بسیار آسان است،چرا که وسایط نقلیه متنوعی برای رفت و آمد در شهر وجود دارد. استفاده از اتوبوس، مینی بوس، دولموش و تاکسی برای رفت و آمد در شهر به شما کمک می کند. دولموش ها در هر نقطه از شهر که بخواهید شما را پیاده می کنند اما هزینه آنها نسبت به سایر وسایل نقلیه بیشتر است.

دروازه هادریان آنتالیا

بدون شک دروازه هادریان یکی از مهم ترین بناهای تاریخی آنتالیا است. در سال ۱۳۰ قبل از میلاد، هادریانوس، امپراطور وقت روم تصمیم به بازدید از شهر آنتالیا می‌گیرد. مردم این شهر، به افتخار این که پادشاه به شهر آنها قدم می‌گذارد، اقدام به ساخت دروازه هادریان آنتالیا کرده اند. سنگ های گرانیت و مرمری که در تزئین حاشیه و گچ بری این بنا به کار برده شده است، کاملا نشان دهنده یک عصر متفاوت است. با ورود به این دروازه حس می کنید وارد دنیای دیگری شده اید.

کالیچی

وقتی صحبت از یک شهر قدیمی در میان باشد، دوست داریم هرچه بیشتر آن شهر را کشف کنیم. کالیچی محبوب ترین منطقه در آنتالیا است که از گشت و گذار در آن لذت خواهید برد. کالیچی با کوچه‌های باریک پیچ در پیچ، خانه‌های چوبی قدیمی، کافه بارها و رستوران‌ها و هتل‌هایی به سبک عثمانی، مغازه هایی برای خرید سوغاتی و همین طور مسجد منار شکسته مکانی دوست‌داشتنی برای گشت و گذار در آنتالیا و لذت بردن از مناظر آن است.
هنگامی که آماده رفتن به ساحل می شوید از چهل پله معروف باستانی که توسط ونیزی ها ساخته شده تا کالیچی را به بندر وصل کند عبور خواهید کرد.


لذت یک صبحانه واقعی در ترکیه 

زمانی را که در ترکیه به سر می برید، باید هر روز صبح را با خوردن انواع صبحانه های خوشمزه شروع کنید که شامل انواع پنیر، زیتون، مارمالاد، شیرینی و چای های خوش طعم ترکی است. یکی از بهترین مکان هایی که می توانید در آنجا صبحانه را همراه با دیدن چشم اندازهایی بسیار زیبا از دریاها و کوه های آنتالیا میل کنید و لذت ببرید Big Man است.


بازدید از موزه های آنتالیا

اگر علاقمند به بازدید از مکان های تاریخی هستید حتما از موزه آنتالیا دیدن کنید .چرا که مفهوم واقعی گذشته شهر را در آن خواهید دید. این یکی از بزرگترین موزه های ترکیه است که مجموعه ای فوق العاده در سیزده سالن نمایشگاهی شامل مجسمه هایی از عصر رومیان، موزاییک های مربوط به دوران روم شرقی و کتیبه های عصر عثمانی را شامل می شود.

خوردن بورک در بورکچی

هنگام ناهار وقتی که واقعا احساس گرسنگی به شما دست داد. حتما شیرینی های معروف بورک را آنهم در مغازه Tevfik Bey که از سال ۱۹۳۰افتتاح شده است تهیه کنیدبورک از یک خمیر نازک و موادی مانند پنیر لور، پنیر سفید، جعفری و گوشت چرخ شده درست می شود. که کاملا ترد و پخته شده است و روی آن پودر شکر می ریزند.

قدم زدن در ساحل کنیالتی و شنا

هیچ سفری به آنتالیا بدون شنا در آب خنک دریا و استراحت زیر آفتاب گرم لذت بخش نخواهد بود. کنیالتی یکی از محبوب ترین سواحل آنتالیا است که به پالاژ کنیالتی معروف است. ساحل کنیالتی رستوران ها و مراکز تفریحی، درختان زیبا، پارکینگ امن، فضای رمانتیک و پاکیزه و صندلی های آفتاب و… دارد و با رفتن به آن می توانید روی شن های داغ و صخره های ساحل قدم بزنید و از عبور نسیم ملایم لذت ببرید.