تور آنتالیا

درباره تور آنتالیا

تور آنتالیا

آنتالیا از مهم ترین شهرهای توریستی ترکیه می باشد که هتل های لوکس ،سواحل متعدد و زیبا ،مراکز گردشگری و تفریحی هیجان انگیز آن را به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. آنتالیا در واقع یک استان است که مرکز آن هم شهر آنتالیا می باشد که در دره ای ساحلی قرار گرفته است.

در آنتالیا سنت و مدرنیته با آمیخته شده ، جاذبه های تاریخی در کنار امکانات و تفریحات مدرن و زیبا باعث شده که آنتالیا به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل شود.


جاذبه های آنتالیا

آبشار دودن

مجموعه ای از آبشار های زیبا  با امکانات بسیار عالی را برای شما فراهم میکند. هزینه تفریح در کنار این آبشار و همچنین دسترسی راحت آن باعث شده که به یکی از دیدنی های محبوب آنتالیا تبدیل شود.

بهترین زمان برای بازدید از آبشاردودن فصل بهارو زمستان می باشد و بهتر است حتما وسایلی نظیر کفش پیاده روی،کرم ضد آفتاب، لباس مناسب و راحتی و دوربین همراه خود داشته باشید.

پارک آبی لند آف لجندز 

این پارک از بزرگترین مجموعه های تفریحی اروپا به شمار می رود و کسانی که در هتل لند آف لجندز اقامت دارند می توانند رایگان از این پارک دیدن کننند.

از تفریحات این پارک می توان شنا با دلفین ها،تماشای ببرو شیرهای دریایی،سینما 5بعدی ،سرسره های سقوط آزاد،  ترن و ... اشاره کرد.

ساحل کنیالتی

این ساحل تمیز و درخشان طولی به اندازه 3 کیلومتر دارد و در بین مردم محلی آنجا پلاژ کنیالتی هم نامیده می شود. در قسمت انتهایی این ساحل پارک حیوانات آبی و انواع سرسره های آبی وجود دارد. از حیواناتی که می توانید در این پارک مشاهده کنید می توان به نهنگ و دلفین اشاره کرد. آکواریوم آنتالیا،شهربازی اکتور،رستوران لارا بالیک از دیگر مراکز تفریحی در این ساحل می باشد.

بهترین فصل برای رفتن به ساحل کنیالتی اوایل تابستان تا اواسط پاییز است.

پارک ملی کوپرولو کانیون

این پارک ملی  در یک دره حاصلخیزواقع شده و حدود 100 کیلومتر از آنتالیا فاصله دارد. گردشگران در این پارک می توانند پیاده روی کنند ،معبد زئوس را تماشا کنند،در میان آب  های خروشان قایقرانی کنند و از دیدن منظره های شگفت انگیز و زیبای آنتالیا لذت ببرند.  پوشش گیاهی این منطقه از کاج ، سرو و سدر تشکیل شده و از جمله حیواناتی که در این منطقه زندگی می کنند می توان به آهو ، بز کوهی ، خرس ، روباه ، گرگ و خرگوش اشاره کرد . 

تله‌کابین المپیوس یا تله‌کابین آنتالیا

تله‌کابین المپیوس یا تله‌کابین آنتالیا تماشای سواحل جذاب منطقه کمر،دریای مدیترانه در ارتفاع 2365  متری فراهم می کند و از طولانی ترین تله کابین های موجود در اروپا می باشد. در منطقه چامی یو وآ کمر برف ، خورشید ، سواحل شنی و دریا در کنار هم ، مناظر چشم نوازی خلق کرده اند .ظرفیت این تله کابین 81 نفر است و در ساخت آن تمام استانداردهای جهانی رعایت شده است.

آب و هوای آنتالیا

آنتالیا به دلیل قرار گرفتن در سواحل دریای مدیترانه در تابستان آب و هوای گرم و در زمستان آب و هوای سرد  دارد. اما به دلیل اینکه بیشتر گردشگران دوست دارند از تفریحات آبی آبی استفاده کنند ، فصل های بهارو تابستان را برای مسافرت انتخاب می کنند.

تماس فوری